Дослідники творчості геніїв стверджують, що вони, як правило, були поганими учнями і студентами. Можливо, дехто з них добре вчився в школі, але часто виявляється, що кругом одні двієчники.

1. Батько Вольтера говорив про нього і його брата: «Я виростив двох дурнів. Один дурень в прозі, а інший – у віршах».

2. Ісаак Ньютон вчився гірше за всіх в класі, поки його не побив приятель. Після чого Ньютон вирішив перемогти його в знаннях, і вже через кілька місяців став першим в класі.

3. Отто фон Бісмарк – канцлер Німецький імперії, кепсько вчився і ще гірше працював: влаштовувався на службу тільки за протекцією, і його або звідусіль виганяли, або він йшов сам, не в силах виконувати рутинну роботу.

4. Наполеон вчився погано з усіх предметів, окрім математики.

5. Людвіг ван Бетховен писав з помилками, а ділення і множення так і не подужав, так само, як і Олександр Дюма-батько.

6. Альберт Ейнштейн – творець теорії відносності, лауреат Нобелівської премії, навчався дуже посередньо. Його батьки визнавалися знайомим, що не плекають жодних ілюзій на його рахунок, і сподіваються тільки, що він зможе влаштуватися хоча б на просту роботу.

7. Володимир Маяковський навчався настільки погано, що навіть не дочитав до кінця «Анну Кареніну».

8. Пушкін дуже слабо встигав в Ліцеї і плакав на уроках арифметики. Після атестації, на врученні дипломів він виявився другим з кінця.

9. Сергій Корольов, під керівництвом якого були створені балістичні та геофізичні ракети, перші супутники і космічні кораблі «Восток» і «Восход», був круглим трієчником.

10. Чехов два рази залишався в гімназії на другий рік.

Коментарі