Безкоштовні CMS (система управління вмістом) набувають неабиякої популярності, що й не дивно. Це зручно, професійно і безкоштовно. Для адміністрування такого сайту не обов’язкові глибокі знання PHP, Java і решти мов програмування (та це збереже вам купу часу!). Але це не означає, що ви можете прочитавши пару статей у мережі, керувати, або створювати сайти на популярних CMS. Це неможливо. Повірте. Якщо ви користуєтеся операційною системою на комп’ютері – це не означає що ви здатні створити якісний продукт на її базі.

Маючи за плечима кілька CMS та кілька років досвіду роботи з ними (впродовж кількох років це було хоббі і тільки минулого року стало роботою і почало приносити гроші), я вирішив поділитися своїми знаннями з користувачами українського сегменту мережі. Звісно, я не претендую на ранг Гуру і мої скромні дописи не є істиною у останній інстанції, тому якщо ви знаєте більше за мене – буду вдячний за доповнення. Але мої знання дозволяють мені створювати сайти і мати за це гроші. Тож і ви можете керуючись моїми порадами заробити копієчку, що приємно, особливо коли сам почав з !DOCTYPE html і закінчив /html. Це кайф, як не крути!

Файлова система шаблону

Файлова система простого шаблону Joomla! складається з теки стилів, теки зображень та безпосередньо файлів самого шаблону. Назви тек стилів і зображень не несуть якогось сакрального сенсу і можуть бути довільними, але традиційно тека стилів має назву css, а тека зображень images. Я, наприклад останнім часом, через лінощі, називаю теку зображень img, щоб менше було писати у файлі стилю.

Файли, які знаходяться у корені шаблону: index.php – основний файл шаблону, так би мовити кістяк, templateDetails.xml – файл-довідка шаблону, який містить інформацію про позиції модулів, файлову систему шаблону, інформацію про мовні налаштування, якщо сайт багатомовний і елементи шаблону містять написи, які мають відображатися різними мовами і таке інше. Без правильно написаного файлу templateDetails.xml встановити шаблон штатними методами Joomla! неможливо. Згодом ми детально переглянемо цей файл, як і купу інших.

Файлова система шаблону Joomla!

Також в корені шаблону знаходяться і допоміжні файли. Це файл error.php який керує сторінкою помилки 404 (якщо вас не влаштовує штатна 404 сторінка ви можете створити власну і прописати її у цьому файлі), файли template_preview.png та template_thumbnail.png – файли попереднього перегляду шаблону та іконка попереднього перегляду, а також файл іконки сайту favicon, який може мати розширення від ico до gif.

Коментарі