APTonCD – корисна програма для створення збірки пакетів, що були встановлені через apt (apt-get, aptitude, synaptic). Дозволяє створити свого роду оффлайн репозиторій з необхідними пакетами на зовнішньому носії.

APTonCD дає змогу створити ISO образ з пакетами, які можна буде використати на інших комп’ютерах. Це зручно, оскільки не потребує підключення до Інтернету, і не потрібно шукати кожен пакет вручну.

Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Всі дії мають пояснення.

APTonCD програма для створення копій пакетів
APTonCD програма для створення копій пакетів

При створенні збірки можна обирати, які саме пакети необхідно додати. Спочатку програма пропонує всі пакети, що встановлені в системі. Рекомендую включити функцію автоматичного вибору залежностей – меню Редагувати -> Авто-вибір залежностей.

APTonCD програма для створення копій пакетів
APTonCD програма для створення копій пакетів

Також APTonCD має функцію відновлення пакетної базі, зі створеної збірки. У програмі дана функція називається “Відновлення з диска”.

Зазначу, що для відновлення деяких пакетів все-таки може знадобитися Інтернет, оскільки APTonCD створює копії тільки deb файлів і не зберігає додаткові файли (якщо вони були), які були завантажені для deb-пакету з інтернету (наприклад, шрифти).

Програма доступна у Центрі програмного забезпечення Ubuntu.

sudo apt-get install aptoncd

Сайт виробника

Перейти на сайт виробника

Коментарі