Для чого потрібний антивірус в Linux я вже писав в цьому матеріалі, тож повторюватися не буду. Перейдемо одразу до суті питання. На сайті виробника зазначена підтримка систем зокрема Ubuntu 12.04 та Mint 13. Але працює він і на новіших релізах.

Оновлення: На ядрі 4.10.0-33 виправлення багу не спрацьовує, але антивірус працює, оновлює бази і знаходе загрози.

Перш за все переконайтеся, що у вас встановлена бібліотека libssl0.9.8_0.9.8o-7ubuntu3.2.14.04.1. Якщо ні то встановіть її. Тут для х64, тут для х86.

Після того, як розібралися з бібліотекою, можна встановлювати сам антивірус. Взяти його можна на сайті виробника.

Перейти на сайт виробника

Встановіть скачаний пакет і можна приступати до налаштувань та виправлення багу.

Запустіть встановлений антивірус, в мене в DE Xfce, в меню була створена окрема група “COMODO”, у своєму середовищі ви можете скористатися пошуком у меню програм.

Група COMODO у меню Xfce

Після запуску програми перш за все виставимо необхідну мову програми. Перейдіть на вкладку “More”.

Вікно COMODO Antivirus

Тут багато різноманітних опцій, нас цікавить перша – “Preferences”.

Вікно COMODO Antivirus

Натискаємо на “Preferences” і обираємо необхідну нам мову.

Вікно COMODO Antivirus

Після цього антивірус запропонує перезапуститися – погоджуємося на пропозицію, але не чекаємо поки він сам запуститься (я так і не дочекався) і запускаємо його самостійно.

Вікно COMODO Antivirus

Тепер приступимо до виправлення багу. Не факт, що він проявиться у вас, але тим не менш. Баг полягає в тому, що на новітніх ядрах модуль не може скомпілювати драйвер для файлової системи щоб провести діагностику. Для виправлення цієї ситуації слід завантажити цей архів (подяка KINTA-JAPAN) і замінити ним існуючий за адресою /opt/COMODO/driver.tar (про всяк випадок – робити це потрібно з правами адміністратора). Після цього натискаємо “Запустити діагностику”. Comodo видасть повідомлення, що модуль ядра для поточної версії ядра не існує і запропонує нам вихід зі становища, виконати наступні команди у Терміналі:

Повідомлення COMODO Antivirus про відсутність модулю ядра
sudo /opt/COMODO/post_setup.sh

Після цієї команди ми спочатку ознайомимося з ліцензією (вона довга, як пропустити цей крок я не знаю, якщо комусь відомо – будь ласка поділіться секретом), після чого, власне і почнеться компіляція.

По завершенню Comodo видасть нам повідомлення, що все гаразд.

Повідомлення COMODO Antivirus про вдалу операцію

Тепер, коли все гаразд, виконаємо наступну команду

sudo /etc/init.d/cmdavd restart

І про всяк випадок перезапустимо антивірус (не обовʼязково, але я робив). Тепер наш червоний щит з лівого боку вікна став жовтим і ми можемо оновити атнивірусні бази (вкладка “Антивірус”) після чого виконати сканування.

Вікно COMODO Antivirus

По завершенню сканування антивірус повідомить нас про відсутність або наявність проблем. В мене таки знайшовся один вірус, у модулі для VirtueMart скачаному десь на просторах мережі.

Вікно COMODO Antivirus

Як створювати профілі сканування системи можна прочитати в попередньому матеріалі на цю тему: Встановлення COMODO Antivirus в Ubuntu / Linux Mint та інших дистрибутивах Linux

Коментарі