• Фото
  • 6 Жовтня 2018 року о 23:28
  • 106
  • Андрій Скидан

Богомол звичайний (Mantis religiosa) — вид богомолів з родини богомолові. Поширений у Європі, Азії, Північній Америці. Найбільш північний вид з богомолів, може жити в помірному кліматі.

Великий богомол розміром 50-75 мм. У основи переднього тазика — чорна овальна пляма, іноді з білим вічком всередині. Від зеленого до брунатного та сіруватого кольору. Крила гарно розвинені, задні крила жовтуваті, прозорі.

Личинки та дорослі особини полюють у засідці, сидячі у високій траві або кущах. Маскувальне забарвлення допомагає богомолам залишатися непомітними для хижаків та здобичі. Полюють на дрібних і середнього розміру комах, тих, з якими можуть впоратися. Поїдають саранових, коників, мух, метеликів. Можливий канібалізм.

У разі, якщо богомола викрито хижаком, він демонструє агресивну поведінку, намагаючись відлякати ворога. Тварина фіксує очі на противнику, починає рухати щелепами, піднімає вертикально передньогруди. Передні кінцівки розгортаються в боки, щоб противник міг бачити темні плями в основі передніх тазиків, черевце піднімається та роздувається, крила також піднімаються. Богомол виглядає більшим, а до того ж починає створювати шиплячі звуки тертям крил по черевцю.

Використані матеріали з Вікіпедії

Коментарі