- Видавництво
- 26 Грудня 2014 року о 23:48
- 67
Як відомо, принаймні існує така думка, що векторний редактор Inkscape не підтримує кольорову модель CMYK. На справді це не зовсім так. Все доволі просто. Отже, створюємо новий документ (або відкриваємо існуючий) і заходимо до установок документу Ctr+Shift+D. Тут відкриваємо вкладку “Керування кольорами” і з випадаючого спмску зліва обираємо необхідний нам кольоровий профіль CMYK, після чого тиснемо кнопку “Пов’язати з профілем” і закриваємо вікно.
Після цієї нескладної операції ми маємо змогу задавати у програмі об’єктам кольори моделі CMYK. Робиться це наступним чином. Відкриваємо докер “Заповнення та штрих” клавішами Ctr+Shift+F або ж натисканням відповідної іконки і переходимо на вкладку CMS де обираємо приєднаний до документу профіль. Все, можемо задавати кольори об’єктам у моделі CMYK. Слід звернути увагу на те, що 100% заповнення тут задається одиницею, 50% – 0,5 і так далі.
Тепер збережемо наш файл у форматі svg і помістемо його у Scribus, який, як відомо, чудово підтримує модель CMYK. Після того як ми помістили файл у Scribus, заходимо у меню Edit>Кольори і дивимося. Колір з імпортованого нами файлу має назву FromSVG# і купа циферок. Як бачимо він помічений іконкою CMYK.
Щоб остаточно переконатися у цьому натискаємо кнопку “Редагувати” і бачимо, що вміст фарби у кольорі цілком відповідає тому, що був заданий нами у Inkscape. Єдина відмінність там він виглядав як C-0.00 M-1.00 Y-1.00 K-0.00, а тут як C-0,00% M-100,00% Y-100,00% K-0,00% на цьому відмінності закінчуються та й вони не суттєві. На колір вони ніяк не впливають. Слід зазначити, що даний метод працює (принаймні перевірений) у зв’язці Inkscape>Scribus але не залежно від платформи.