• Фото
  • 31 Серпня 2017 року о 21:03
  • 68
  • Андрій Скидан

Корал — колонія морських безхребетних тварин кнідарій, головним чином із класу коралових поліпів Anthozoa (класичні корали) або класу Гідроїдні (гідрокорали), що мають твердий зовнішній скелет.

Скелети деяких видів добувають з води, щоб використати як сувеніри, для ювелірних виробів і прикрас. Найвідоміший серед ювелірних видів червоний середземноморський корал Corallum rubum з якого виробляють коралі. Корали в теплих морях створюють бар’єрні рифи, що відокремлюють берег і лагуну із солоною водою, можуть бути до 30 км шириною, у бар’єрних рифах звичайно бувають проходи для навігації через бар’єр у лагуну. Атоли являють собою суцільне або розірване кільце, що оточує мілководну лагуну. Основою для атола часто служить вершина підводного вулкану.

Цікаві факти про корали

У природі відомо понад 3500 різновидів коралів, в палітрі яких розрізняють до 350 кольорових відтінків. Корали використовуються як сировина для отримання вапна, деякі види – для виготовлення ювелірних прикрас. В останньому випадку особливо цінуються чорний (аккабар), білий та сріблясто-перламутровий «шкіра ангела», і найпопулярніший червоний і рожевий благородні корали.

Більшість коралів мають жорсткий скелет. Нещодавно коралові рифи були знайдені в холодних водах Атлантичного океану поблизу Шотландії. Корали бувають декількох видів: деревовидні, віялові і т.д. Найбільший кораловий риф знаходиться поблизу північно-східного узбережжя Австралії. Він простягається на відстань 2200 км.

Використані матеріали з Вікіпедії

Коментарі