Для простого і безпечного форматування флешки у середовищі Linux нам знадобиться програма GParted.

Встановити її можна за допомогою Центру програмного забезпечення вашого дистрибутиву, або скориставшись Терміналом за допомогою команди (для Ubuntu Linux та базованих на ній системах)sudo apt-get install gpartedПісля того, як програму встановлено, підключаємо флешку (для запобігання непорозумінням і втратам потрібної інформації, раджу від’єднати всі додаткові дискові накопичувачі і залишити лише той пристрій, який ви плануєте форматувати) і запускаємо GParted (знайти його можна в розділі “Налаштовування”, або скористатися пошуком в Dash).

01
Перед запуском програма вимагатиме введення пароля суперкористувача.

02
Після введення паролю програма сканує розділи вашого диску, після чого стає доступною для роботи. Одразу після запуску GParted показує вам ваш жорсткий диск, але нас цікавить флешка. Для того, щоб обрати флешку, натискаємо на перелік під’єднаних дисків (правий верхній кут вікна програми) і обираємо нашу флешку. Зазвичай вона позначається як /dev/sdb а далі у дужках ємність пристрою.

03

04
Перед нами наша флешка. GParted показує розділи, які на ній присутні, кількість вільного місця.

05
Наступним кроком робимо правий клік на рядку з замочком (замочок означає, що флешка примонтована) і позначкою /dev/sdb1 і з випадаючого меню обираємо пункт “Відключити ФС” (у різних версіях програми цей пункт може називатися по різному “Демонтувати” “Розмонтувати” або щось у тому ж ключі).

06
Після того як GParted демонтує нашу флешку (а цю процедуру у нашому випадку слід виконувати тільки у GParted, оскільки якщо ви від’єднаєте флешку через файловий менеджер, то у GParted вона стане недосяжною і ніяких дій ви з нею не виконаєте), знову робимо правий клік на рядку з позначкою /dev/sdb1, але замочка там вже немає, бо пристрій відмонтовано, і з випадаючого меню обираєте пункт “Відформатувати в” і далі з підпунктів обираєте необхідно вам файлову систему. Зазвичай це fat32.

07
Ми запланували операцію над пристроєм. Вікно програми змінилося. Знизу вікна з’явилася область з переліком операцій.

08
Зробивши правий клік на переліку операцій ви можете ними керувати. Маєте змогу скасувати останню операцію, видалити всі операції та застосувати всі операції. Якщо ви готові до останнього кроку і впевнені що нічого важливого і необхідного флешка в собі не тримає, тоді сміливо обирайте пункт “Застосувати всі операції”. Програма попросить вас підтвердити серйозність ваших намірів, і якщо все гаразд, натискаєте “Застосувати”.

09

10
Процес форматування почався. По закінченню GParted повідомить вас про те, як успішно було виконано операцію.

11
Все, наша флешка відформатована, натискаємо “Закрити” і від’єднуємо флешку. Якщо ви вставите її повторно, то вона відкриється у вашому файловому менеджері цнотливо чистою і готовою для нових файлів.

Коментарі