Gifine – це безкоштовна утиліта, яка записує обрану ділянку на вашому робочому столі, яку потім можна бути експортувати у gif або mp4.

Це GTK додаток, реалізований у MoonScript з використанням lgi. Ви можете завантажити директорію з фреймами або вибрати ділянку своєї стільниці для запису.

Gifine має можливість редагувати або обрізати запис перед експортом, яка недоступна в будь-яких додатках для роботи з gif. Ця функція дозволяє нам швидко видалити те, що не потрібно, наприклад, певні кадри або цілий шматок відео.

Зверніть увагу, що записані кадри, які ви можете знайти в каталозі /tmp НЕ будуть видалятися автоматично, тому ви зможете перезавантажити сеанс, коли це необхідно. Використовуйте кнопку “load directory” на початковому екрані, якщо ви не хочете очистити сеанс gifine для збереження дискового простору.

Встановлення Gifine

Для інсталяції необхідно, щоб у вашій системі були встановлені необхідні пакунки. Всі ці залежності можуть бути встановлені з менеджера пакетів дистрибутива.

sudo apt install -y ffmpeg graphicsmagick gifsicle luarocks slop git libxext-dev libimlib2-dev mesa-utils libxrender-dev glew-utils libglm-dev cmake compiz gengetopt libglu1-mesa-dev libglew-dev libxrandr-dev libgirepository1.0-dev

Ви можете отримати повідомлення про помилку при встановленні пакету lgi, тому краще один раз оновити індекс пакетів.

sudo apt install update

LGI це заснована на gobject-introspection динамічна прив’язка Lua до бібліотек на основі GObject. Вона дозволяє використовувати бібліотеки на основі GObject безпосередньо з Lua.

sudo luarocks install lgi

Встановлення Gifine:

sudo luarocks install --server=http://luarocks.org/dev gifine

Запуск і використання

Просто введіть gifine в терміналі, щоб запустити gifine. Ви побачите показане нижче вікно, натисніть кнопку “Record rectange” і виберіть ділянку екрану для захоплення.

gifine
01 min

Закінчивши запис натисніть “Stop recording”. Відкриється інше вікно, в якому ви можете редагувати або обрізати відео.

02 min

Нарешті натисніть “Save GIF” щоб зберегти готовий файл. Збереження займе деякий час.

gifine

Сайт виробника:

Перейти на сайт виробника

Коментарі