Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Freeminer - гра жанру "пісочниця", з видом від першої особи, яка є відкритою модифікацією популярної комерційної гри MineCraft (Minecraft-inspired).

Freeminer заснований на напрацюваннях Minetest і розробляється деякими розробниками гри, модифікація створена у зв'язку з консервативною політикою основного проекту, який на думку розробників, сильно гальмує його розвиток. На відміну від Minetest розробники Freeminer намагаються зробити більш веселим ігровий процес, орієнтуючись на розважальну складову гри.

Для встановлення гри в Ubuntu та споріднених системах слід провести невелички приготування. Для початку встановимо необхідні залежності. Для цього виконайте наступні команди у Терміналі:

sudo apt-get install build-essential libirrlicht-dev cmake libbz2-dev libpng12-dev libjpeg8-dev libfreetype6-dev libxxf86vm-dev libgl1-mesa-dev libsqlite3-dev libvorbis-dev libopenal-dev libcurl4-openssl-dev libluajit-5.1-dev libleveldb-dev libsnappy-dev libgettextpo0 libmsgpack-devsudo apt-get install libhiredis-dev cmake-curses-gui

Після цього перезавантажте машину і скачайте архів з кодом гри з сайту виробника:

freeminer

Розпакуйте скачаний архів у домашню директорію, запустіть Термінал і перейдіть у розпаковану директорію командою:

cd ~/freeminer-0.4.11.5

Після того, як ви зайшли у теку із сирцями гри, виконайте послідовно наступні команди у Терміналі:

mkdir _build && cd _build
cmake ..
time nice make -j $(nproc || sysctl -n hw.ncpu || echo 2)

terminal

По завершенню інсталяції, для запуску гри виконайте наступні команди у Терміналі:

cd ..
./bin/freeminer

Щоб кожного разу не запускати Термінал, файл для запуску гри знаходиться за адресою: ~/freeminer-0.4.11.5/bin/freeminer. Ви можете створити ярлик для запуску гри, як це зробити описано тут.

freeminer 1

freeminer 3

freeminer 4

Інструкції від виробника, а також інструкції по встановленню у дистрибутивах Fedora та Arch Linux можна переглянути за посиланням:

freeminer 

Невеличке відео гри