• Інтернет
  • 2 Лютого 2015 року о 03:20
  • 84
  • Андрій Скидан

Luakit – швидкий легкий браузер для Linux. Для управління браузером використовується мишка, гарячі клавіші і введення команд (подібно Vim).

Робота з браузером мені нагадала роботу в редакторі Vim (або в nano). Наприклад, щоб відкрити якусь сторінку, потрібно натиснути клавішу o, при цьому відобразиться рядок введення команд, в якому вже буде запрошення :open, після нього потрібно ввести адресу web-сайту і натиснути клавішу Enter.

Браузер підтримує вкладки. Нова вкладка відкривається звичним поєднанням Ctrl + T.

Інтерфейс як такий практично відсутній. У верхній частині розташовані відкриті вкладки, далі всю область програми займає сама відкрита веб-сторінка, і внизу розташовано статусний рядок і рядок введення команд.

Для рендеру сторінок Luakit використовує движок WebKit. Це дозволяє браузеру відображати коректно майже всі веб-сторінки. Також підтримується Flash. Самі сторінки відкриваються дуже швидко і без затримок.

Браузер написаний з використанням мов програмування C і Lua і бібліотеки GTK +. Додаткові скрипти і конфігурації можна писати самому, використовуючи Lua.

Для повноцінної роботи з браузером раджу почитати Wiki (рос.).

Для встановлення програми в Ubuntu Linux та споріднених системах, виконайте наступну команду в Терміналі:

sudo apt-get install luakit

Відвідати сайт розробника

Браузер в принципі не поганий, але дивлячись для яких цілей. Наприклад цю статтю я робив у ньому, то відверто кажучі намучився. А для серфінгу – цілком прийнятний.

Коментарі