Помітив, що моя система Debian 10 Buster DE Gnome 3.30.2 дуже повільно запускається.

І вже після завантаження кілька хвилин просто тупить, навантажуючи процесор, ну і, звісно, повільний запуск програм. Погугливши трохи ці теми, я знайшов вихід і трохи прискорив свій Debian.

Знімаємо навантаження на процесор при запуску

Відповідальний за гальма і навантаження на процесор одразу після завантаження DE, є, як і раніше, tracker-miner. Особисто в мене він з?їдав 25% процесора.

Пакет tracker-miner-fs це сервіс Linux для пошуку різного роду об’єктів, які містять метадані і теги. Для зазначених цілей є набір інструментів для індексації і пошуку за метаданими, тегами, базами даних загальних об’єктів. Але він має властивість навантажувати систему, іноді у самий незручний момент.

Щоб позбавитися цих гальм назавжди, слід виконати наступні дії. Для початку через Системний монітор вбийте всі процеси з ім?ям tracker-miner. Далі поправимо конфіги пакету. Відкриваємо перший конфіг

sudo gedit /etc/xdg/autostart/tracker-extract.desktop

І на самому початку, одразу після [Desktop Entry] з нового рядка дописуємо Hidden=true. Далі знаходимо рядок X-GNOME-Autostart-enabled=true, він ближче до кінця файлу, в мене це рядок 93, і міняємо його на X-GNOME-Autostart-enabled=false. Таку саму операцію слід повторити ще з трьома файлами:

sudo gedit /etc/xdg/autostart/tracker-miner-apps.desktop

sudo gedit /etc/xdg/autostart/tracker-miner-fs.desktop

sudo gedit /etc/xdg/autostart/tracker-store.desktop

Вимикаємо tracker-extract

Вимикаємо tracker-extract

Перезавантажте систему. Увімкніть системний монітор – процеси tracker-miner відсутні. Та ви і самі це помітите.

Прискорення запуску програм

Для прискорення запуску програм, які часто використовуються, встановимо старий добрий prelink. Prelink зменшує перерозподіл пам’яті за рахунок перетворення бібліотек і виконуваних файлів.

sudo apt install prelink

По завершенню встановлення виконаємо попередню прив?язку, це займе деякий час

sudo prelink -avfmR

По завершенню прив?язки відредагуємо конфіг prelink

sudo gedit /etc/default/prelink

Змінемо параметр PRELINKING=unknown на PRELINKING=yes

Налаштування Prelink

Зберегаємо файл і перезавантажуємося.

Прискорення запуску компьютера

Найбільше часу при завантаженні системи в мене забирала заставка plymouth, якою б гарною вона не була, я вирішив її вимкнути і це зекономило мені секунд 20 при запуску.

Вимикаємо plymouth. Відкриваємо файл з парамтрами завантаження системи

sudo gedit /etc/default/grub

Знаходимо рядок GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT= і додаємо в нього наступний параметр plymouth.enable=0. Зберігаємо і закриваємо файл, оновлюємо конфігурацію grub

sudo update-grub

Перезавантажуємося.

Коментарі