Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Журналісти Ars Technica на виставці CES зустрілися з розробниками снайперської гвинтівки, яка працює під управлінням Linux. Як з'ясувалося, за останній рік інженери стартапу TrackingPoint істотно поліпшили характеристики експериментального зброї.

Новий прототип гвинтівки AR-15 PGF під кодовою назвою Mile Maker кладе кулі на відстань до 1,6 км. Точність стрільби гарантується при русі жертви зі швидкістю до 48 км/год. Як і раніше, гвинтівка враховує силу, напрям вітру, температуру повітря та інші параметри при обчисленні траєкторії кулі.

Зброя обладнали більш довгим і масивним стволом, ніж у попередньому варіанті. Використовуються патрони калібру 338TP, модифікований варіант .338 Lapua Magnum. Інженери вирішили зберегти менший калібр, тому що такі кулі мають кращі балістичні характеристики, ніж калібр .50.

Звісно, зміни зроблені не тільки в конструкції, але і у вбудованому програмному забезпеченні. Зброя здатна, використовуючи місцевий WIFI завантажувати дані прицілювання на YouTube або Facebook. Користувачи, що матимуть спеціальний додаток зможуть переглянути процес "вживу".

Для комфортного перегляду і прицілювання сконструйовані зручні окуляри з візором.

Стартап TrackingPoint планує в 2015 році розпочати продаж двох варіантів гвинтівки з використанням патронів калібру .308 і .300 Winchester Magnum. Лінійку моделей доповнить полегшена версія з .260 Remington.

Молодша модель надійде в продаж за ціною $ 7495, обіцяє підприємець-стартапщік Джон МакХейл. Ціни на інші версії поки не встановлені.

Ну, а самий наворочений варіант на базі Mile Maker теж буде готовий в 2015 році і отримає цінник близько $ 40 тисяч.

Джерело: arstechnica.com

1000 Знаків