• Інтернет
  • 27 Грудня 2014 року о 20:36
  • 70
  • Андрій Скидан

synxr intro

Багатьом людям доводиться користуватися різними комп’ютерами з різними системами на них і в різних місцях. Знайшовши на роботі цікаву сторінку і додавши в закладки, хотілося б вдома уважно її переглянути, та закладки на роботі. Зареєструвавшись на цікавому форумі вирішив показати другу гарячу дискусію, та забув пароль.

Звісно, всі ці проблеми можна вирішити, вони не є глобально, так би мовити, світовими. Але розумний вирішує проблеми, а мудрий їх обходить. Підемо шляхом мудрого.

Існує безліч додатків для різних браузерів які значно спрощують життя користувачам. Багато з цих додатків є кросплатформами і підтримуються різними браузерами, що дозволяє мати доступ до своїх закладок і паролів з різних систем, браузерів, континентів. Знов-таки, перевстановивши систему достатньо поставити пару доповнень на свій браузер і спростити собі життя.

Я розповім про такий собі тандем з додатків Xmarks та LastPass. Чому саме вони? Я багато років користуюся цією зв’язкою, цілком і повністю нею задоволений тому рекомендую і вам.

Встановлення LastPass та Xmarks у Firefox

Заходимо “Інструменти > Додатки”.

fire 01

Відкривається сторінка додатків. У правому верхньому куті присутнє поле пошуку. Вводимо lastpass і тиснемо ентер.

fire 02

У результатах пошуку LastPass буде першим у переліку. Натискаємо кнопку “Встановти”. Після встановлення доповнення нам буде завпропоновано перезапустити браузер. Перезапускаємо.

fire 03

Після перезапуску Firefox’а з’явиться вікно вітання LastPass. Першим кроком нам запропонують обрати мову додатка. Обираємо і тиснемо “Створити обліковий запис”.

fire 04

Далі додаток запитає про серйозність ваших намірів стосовно зміни мови LastPass. Підтверджуємо свої наміри натиснувши “Так”.

fire 05

У наступному вікні необхідно ввести свої дані для створення облікового запису, створити пароль (а пароль бажано створити міцним оскільки за ним зберігатимуться ВСІ ваші паролі у мережі, а це не жарти), ввести нагадування паролю, обрати часовий пояс, а також поставити дві перші галочки, бо без цього створити обліковий запис не можливо. Якщо ви зробили все необхідне, натисніть “Створити обліковий запис”.

fire 06

У наступному вікні налаштуйте імпорт ваших даних. Особисто я відмовився від цієї опції, а ви можете зробити на свій розсуд.

fire 07

Наступне вікно запропонує вам автозаповнення форм. Від цієї опції я також відмовився.

fire 08

Ну і нарешті останнє вікно, яке привітає вас із закінченням створення облікового запису!

fire 09

Керувати додатком можна за допомогою іконки у правому верхньому куті вікна браузера.

fire 10

Тепер перейдемо до встановлення менеджера закладок Xmarks. Знову заходимо у
“Інструменти > Додатки” і у рядку пошуку вбиваємо Xmarks.

fire 11

Встановлюємо додаток і перезапускаємо браузер. Після перезапуску з’явиться віконце Xmarks із запрошенням завершити встановлення додатку. Клікаємо на цьому віконці.

fire 12

Наступне віконце запросить нас увійти до облікового запису, але ми його ще не маємо, тому натиснемо “Створити обліковий запис!”

fire 14

Тут нічого складного. Стандартна форма. Вводимо ім’я користувача, креативимо пароль, підтверджуємо цей пароль (до речі, якщо ви вже встановили LastPass і увійшли у свій оліковий запис, то він запомне цей пароль і запитаж вас про збереження і автоматичний вхід), вводимо адресу електронної скриньки, ставимо галочку “Пам’ятати мене” і натискаємо “Створити обліковий запис”

fire 15

У наступному вікні вам запропонують налаштувати синхронізацію відкритих вкладок. Власне вибір невеликий або так, або ні. На ваш розсуд.

fire 16

Далі йде пропозиція синхронізувати історію браузера. Річ корисна, але вирішувати вам.

fire 17

Наступне вікно запропонує вам три опції: Інтелектуальний пошук, інформація про сайт, теги та рейтинги. Я обрав всі три, а ви можете зробити власний вибір.

fire 18

Наступне вікно повідомить вас про закінчення налаштування і готовність додатка до виконання синхронізації. При цьому всі ваші наявні закладки будуть надіслані на сервер Xmarks і віднині будуть досяжні вам з будь-якої точки світу при наявності Інтернету та додатка Xmarks.

fire 19

Натискає мо далі і чекаємо на закінчення синхронізації.

fire 20

По закінченні додаток покаже вікно вітання. Натиснемо “Гаразд”.

fire 21

Для керування додатком Xmarks нам необхідно увімкнути “Панель додатків”. Заходимо у “Вигляд > Панелі інструментів > Панель додатків” і вмикаємо її.

fire 22

Тепер можна керувати додатком натиснувши на іконку у правому нижньому куті вікна Firefox.

fire 23

fire 24

Встановлення додатків LastPass та Xmarks у Chromium, Google Chrome, SRWare Iron.

Заходимо у меню “Інструменти > Розширення”.

chr 01

Переходимо на сторінку розширень і натискаємо посилання “Інші розширення”

chr 02

Опиняємося у “Веб-магазині chrome”. У лівому верхньому кутку вікна браузера знаходиться поле пошуку. Вводимо lastpass і натискаємо ентер.

chr 03

Знаходимо у результатах пошуку доповнення LastPass (воно буде першим у переліку) і тиснемо на кнопку “Безкоштовно”.

chr 04

Браузер видасть запит на підтверження встановлення нового розширення. Погоджуємося і натискаємо “Додати”.

chr 05

Після встановлення додатку у браузері відкриється сторінка-запрошення до створення облікового запису. Натискаємо “Створити обліковий запис”.

chr 06

Наступна сторінка запропонує нам ввести необхідні дані для створення облікового запису. Вводимо все необхідно, креативимо пароль, оскільки це надзвичайно важливо (тут зберігатимуться всі ваші паролі) і натискаємо “Створити обліковий запис”.

chr 07

Взагалі процес налаштування нічим не відрізняється від Firefox. Тепер нам запропонують опцію імпорту ваших даних. Погоджуватися чи відмовлятися – обирати вам. Я відмовився.

chr 08

Наступне вікно прпоную опцію автозаповнення форм. Якщо вам це потрібно – можете погодитися. Я відмовився і від цього.

chr 09

По завершенні додаток привітає нас із закінченням створення облікового запису.

chr 10

По натисканню кнопки “Продовжити” процес створення обліковго запису закінчується. Керувати додатком можно натиснувши на іконку у правому верхньому куті вікна браузера (поряд з головним меню).

chr 11

Тепер перейдемо до встановлення менеджера закладок Xmarks. Повертаємося до вкладки “Веб-магазин chrome”, якщо ви її закрили, то відкритийте знову, скориставшись інструкцією на початку розділу. У поле пошуку вводимо xmarks і натискаємо ентер. З переліку результатів пошуку обираємо розширення Xmarks (перше у переліку) та натискаємо кнопку “Безкоштовно”.

chr 12

Браузер запросить підтведження на встановлення розширення. Підтверджуємо натиснувши “Додати”. По закінченню встановлення іконка розширення з’явиться у верхньому правому кутку вікна браузера, поряд із LastPass та головним меню. Натискаємо на іконку Xmarks.

chr 13

chr 14

Відкривається вікно з запрошенням до налаштування розширення. Натискаємо кнопку “Далі”.

chr 15

Тепер додаток пропонує нам або увійти у існуючий обліковий запис, або створити новий. Так як ми встановлюємо розширення вперше, створимо новий обравши “Ні: Створити обліковий запис” і натиснувши “Далі”.

chr 16

Тепер перед нами форма створення облікового запису. Заповнюємо всі необхідні рядки і натискаємо “Далі”.

chr 17

Процес створення облікового запису закінчено, з чим нас і вітає наступне вікно (до речі на скрині видно запит від LastPass що йому робити з цим паролем, зберегти, ніколи не зберігати для цього домену чи повернутися до цього пізніше натиснувши “Не зараз”. Я зберіг.). Натискаємо “Далі”.

chr 18

Наступне вікно повідомляє про готовність розширення приступити до синхронізації закладок. Натискаємо “Sync”.

chr 19

На цьому процес встановлення завершено. Тепер вашим закладкам нічого не загрожує, ну хіба що ваші некоректні дії.

Встановлення LastPass та Xmarks у Opera

Для встановлення вищеозначених додатків у Opera, перейдіть у меню “Розширення > Завантажити розширення”.

opera 01

Насторінці розширень оберіть LastPass і натисніть на нього.

opera 02

Наступним кроком натисніть “Додати до Opera”.

opera 03

На запит браузера натисніть “Встановити”.

opera 04

По встановленню розширення у правому верхньому куту Opera з’явиться іконка LastPass. Натисніть на неї.

opera 05

Відкриється сторінка входу у обліковий запис. Якщо у вас його ще немає, натисніть “Створити акаунт”.

opera 06

Далі процес нічим не відрізняється від описаних вище браузерів, тож можете сміливо користуватися інструкціями для Firefox, або Chromium.

Для встановлення Xmarks знову перейдіть у меню “Розширення > Завантажити розширення”. У рядку пошуку вбийте xmarks і натисніть ентер.

opera 11

З результатів пошуку оберіть Xmarks Mini натисніть на ньому та клікніть “Додати до Opera”.

opera 12

На запит програми підтвердіть свої наміри натиснувши “Встановити”.

opera 13

По заверщенню встановлення іконка Xmarks Mini з’явиться поряд з іконкою LastPass. Натисніть на неї.

opera 14

На цьому встановлення Xmarks у Opera завершено. Xmarks Mini для Opera не дозволяє створювати облікові записи. Але ви можете створити обліковий запис у іншому браузері а у Opera просто увійти в нього.

 


ЗІ: Після того, як ви встановили Xmarks та LastPass на одній машині або системі, вам слід буде провести цю операцію й на іншій для синхронізації. Вдруге вам не потрібно створювати облікові записи, достатньо буде просто увійти до вже існуючих.

Труднощів виникнути не повинно, але про всяк випадок я поясню як синхронізувати закладки у Xmarks після того як ви щойно встановили його на іншу систему або браузер.

Після входу до вашого облікового запису додаток запропонує провести синхронізацію ваших закладок у обліковому запису на сервері Xmarks з закладками на іншій системі або браузері. Тут головне обрати той тип синхронізації, якій вам потрібний і при цьому не знищити потрібних закладок.

Одже за замовчанням додаток запропонує вам об’єднати закладки на сервері і закладки у браузері (таким чином ви можете зібрати закладки з усіх своїх систем, браузерів і машин в одному місці). Якщо вас це влаштовує – натискайте “Sync”.

xm 01

Якщо ні – натискайте “Change Sync Setting” і оберіть необхідну опцію.

 

  • Перша опція пропонує об’єднати закладки на сервері і в браузері і стартовати з цього комп’ютера.

  • Друга опція також об’єднає закладки на сервері і в комп’ютері, але стартуватимуть закладки з сервера.

  • Третя опція залишає закладки з сервера і видаляє ті що є у браузері.

  • Четверта опція видаляє закладки на сервері і заміняє їх тими що є у браузері.

xm 02

Оберіть необхідний вам варіант і ваші закладки навічно будуть синхронізовані і убезпечені.

 

Коментарі