Loading...

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка

Plank панель (докер), яка використовується для запуску програм та перемикання між ними. Перевага докера над звичайною панеллю полягає в гнучкості налаштувань - з легкістю можна змінити розмір, місце розташування, ефекти, змусити його з'являтися і зникати в потрібний момент. Під Linux існує досить багато різних по функціоналу і зручності докерів. Але на тлі всіляких варіантів виділяється один дуже простий, що споживає зовсім мало ресурсів системи, але при цьому зручний і симпатичний - Plank.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Середовище Unity дозволяє використовувати багато ефектів та анімацій вікон, які були доступні у старому доброму Gnome 2. В цій статті я розповім як оживити і урізноманітнити вікна. Перед тим як приступити до дій, наполегливо рекомендую ознайомитися із заходами безпеки, та інструкцією встановлення CompizConfig Setting Manager, що надані на початку цієї статті.

Якщо ви вжили всіх заходів безпеки, то запускаємо CompizConfig Setting Manager і переходимо у категорію Ефекти. В цій категорії спочатку вмикаємо пункт Тремтячі вікна. Програма видасть попередження, що наразі увімкнена функція Snapping Windows (прилипання вікон до країв екрану). Натисніть увімкнути Тремтячі вікна.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Перед тим, як увімкнути цей популярний ефект, перевірте наявність у системі утиліти налаштувань dconf, якщо не встановлена, то встановіть виконавши наступну команду у Терміналі:

sudo apt-get install dconf-editor

Програма необхідна на випадок, якщо щось піде не так і знадобиться скинути налаштування compiz. Повернути налаштування compiz до первинного стану можна командою у Терміналі:

dconf reset -f /org/compiz/

Раджу запам'ятати її або ж записати на аналоговому носії (аркуш паперу, або що).

Також переконайтеся, що підтримка 3D прискорення у вашій системі увімкнена. Перевірити це можна виконав у Терміналі наступну команду:

sudo /usr/lib/nux/unity_support_test -p

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

sdw

Slidewall є пограмою для автоматичної зміни шпалер, що поставляється з деякими цікавими особливостями: дозволяє використовувати всі зображення в папці як слайд-шоу шпалери, додаток підтримує живі шпалери: жива земля, шпалери годинники та інше.

Програму спеціально створено для Unity, але вона повинна працювати і з GNOME Classic/GNOME Shell теж. Варто також відзначити, що Slidewall завжди запускається мінімізованим що трохи збиває з пантелику і може змусити вас подумати, що він не запустився - але досить глянути на іконку в системному треї.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Скрінсейвери в Ubuntu 12.04, як з рештою і у 11.10 "з коробки" відсутні. Виправити цю ситуацію можна виконавши наступні кроки:

sudo apt-get remove gnome-screensaver
sudo apt-get install xscreensaver xscreensaver-gl-extra xscreensaver-data-extra

Перша команда видаляє існуючий у системі gnome-screensaver, друга - встановлює xscreensaver і набор скрінсейверів. Наступним кроком слід додати встановлену програму у автозапуск. Заходимо у автозапуск програм, натискаємо додати і додаємо наступні дані:
Назва: задаєте назву, яка вам до вподоби
Команда: xscreensaver -nosplash
Коментар: тут також можете вписати те що вам потрібно.