Loading...
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Перед тим, як увімкнути цей популярний ефект, перевірте наявність у системі утиліти налаштувань dconf, якщо не встановлена, то встановіть виконавши наступну команду у Терміналі:

sudo apt-get install dconf-editor

Програма необхідна на випадок, якщо щось піде не так і знадобиться скинути налаштування compiz. Повернути налаштування compiz до первинного стану можна командою у Терміналі:

dconf reset -f /org/compiz/

Раджу запам'ятати її або ж записати на аналоговому носії (аркуш паперу, або що).

Також переконайтеся, що підтримка 3D прискорення у вашій системі увімкнена. Перевірити це можна виконав у Терміналі наступну команду:

sudo /usr/lib/nux/unity_support_test -p

Нас цікавить останній рядок виводу. Якщо він yes то переходимо до наступного кроку, у зворотньому випадку вам слід встановити відеодрайвер.

01
Для увімкнення кубу стільниць в Ubuntu 13.04 нам знадобиться CompizConfig Setting Manager разом з пакетом плагінів compiz-plugins-extra для нього. Встановити все це можна скориставшись Центром програмного забезпечення, або ж просто виконавши команду у Терміналі:

sudo apt-get install compiz-plugins-extra compiz compizconfig-settings-manager

По завершенні інсталяції пакунків, зайдіть у Dush і запустіть CompizConfig Setting Manager. Він знаходиться у категорії Налаштовування, або ж щоб довго не шукати наберіть у полі для пошуку ccsm.

02 small
Запустивши програму, перейдіть у категорію Preferences і оберіть вкладку Plugin List. Тут ви побачите перелік всіх встановлених плагінів для CompizConfig Setting Manager. З лівого боку неактивні плагіни, з правого — активні.

04 small

Тепер необхідно зняти галочку з Automatic plugin sorting. Програма поставить вам питання суть якого полягає в тому, що відключення даної опції потягне за собою відключення системи вирішення конфліктів. Ви маєте дати позитивну відповідь.

05

Тепер, після того як ми вимкнули Automatic plugin sorting, нам потрібно увімкнути пару плагінів. Це плагіни rotate і cube. Для того, щоб їх увімкнути виберіть їх по одному і натисніть на кнопку зі стрілкою вправо. Після цього знову поставте галочку на Automatic plugin sorting.

06 small

Далі слід налаштувати віртуальні стільниці. Зробити це можна перейшовши у Загальні>Загальні налаштування і обравши тут вкладку Розмір робочого столу. Тут слід виставити Віртуальний розмір по горизонталі 4, решту по 1.

07 small

Тепер ви можете протестувати плоди своїх зусиль. Для цього натисніть на порожній стільниці середню кнопку миші, абож, якщо відкрите вікно програми, то Ctrl+Alt+ліва кнопка миші і покрутіть стільницю. Все працює, але куб розміром з монітор не вражає. Для виправлення положення переходимо у Робочий стіл>Обертання куба і встановлюємо масштаб на 0.5000. Ця операція зменшить розмір куба вдвічі. Якщо вас не влаштовує такий масштаб, ви можете виставити який вам до вподоби.

08 small

Тепер додамо трохи краси нашому ефекту. Встановимо тло, на якому обертатиметься наш куб. Для цього переходимо у Робочий стіл>Куб робочого столу і увімкніть використання зображення тла та оберіть зображення, або ж на ваш вибір увімкніть використання градієнта та оберіть початковий та кінцевий кольори для нього.

09 small

Також присутня можливість увімкнути відбиття кубу, що посилить 3D ефект. Для увімкнення цієї функції перейдіть у Ефекти і увімкніть Cube Reflection and Deformation.

10 small
11 small
Після цього зайдіть у цю опцію, перейдіть у вкладку Deformation і виставте Ніякий у першому пункті.

12 small

Власне на цьому все. Якщо ви записали команду повернення налаштувань compiz до первинного стану, можете поекспериментувати з налаштуваннями.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити