Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Як відомо, принаймні існує така думка, що векторний редактор Inkscape не підтримує кольорову модель CMYK. На справді це не зовсім так. Все доволі просто. Отже, створюємо новий документ (або відкриваємо існуючий) і заходимо до установок документу Ctr+Shift+D. Тут відкриваємо вкладку "Керування кольорами" і з випадаючого спмску зліва обираємо необхідний нам кольоровий профіль CMYK, після чого тиснемо кнопку "Пов’язати з профілем" і закриваємо вікно.

01

Після цієї нескладної операції ми маємо змогу задавати у програмі об’єктам кольори моделі CMYK. Робиться це наступним чином. Відкриваємо докер "Заповнення та штрих" клавішами Ctr+Shift+F або ж натисканням відповідної іконки і переходимо на вкладку CMS де обираємо приєднаний до документу профіль. Все, можемо задавати кольори об’єктам у моделі CMYK. Слід звернути увагу на те, що 100% заповнення тут задається одиницею, 50% - 0,5 і так далі.

02

Тепер збережемо наш файл у форматі svg і помістемо його у Scribus, який, як відомо, чудово підтримує модель CMYK. Після того як ми помістили файл у Scribus, заходимо у меню Edit>Кольори і дивимося. Колір з імпортованого нами файлу має назву FromSVG# і купа циферок. Як бачимо він помічений іконкою CMYK. 

03

Щоб остаточно переконатися у цьому натискаємо кнопку "Редагувати" і бачимо, що вміст фарби у кольорі цілком відповідає тому, що був заданий нами у Inkscape. Єдина відмінність там він виглядав як C-0.00 M-1.00 Y-1.00 K-0.00, а тут як C-0,00% M-100,00% Y-100,00% K-0,00% на цьому відмінності закінчуються та й вони не суттєві. На колір вони ніяк не впливають. Слід зазначити, що даний метод працює (принаймні перевірений) у зв’язці Inkscape>Scribus але не залежно від платформи. 

04

 

1000 Знаків