• Фото
  • 26 Грудня 2016 року о 21:25
  • 73
  • Андрій Скидан

Павук представник ряду Членистоногих, класу Павукоподібних. Науці відомо близько 41000 видів павуків. Ці хижаки мешкають на всіх материках, за винятком Антарктиди.

Єдиним вегітаріанцем серед павуків є Багіра Кіплінґа (Bagheera kiplingi). Павуки бувають розмірами від 0,8 мм до 15 см. Перші скам’янілі знахідки павуків датуються кам’яно-вугільним періодом (318-299 мільйонів років тому). Сучасного виду павуки набули у тріасовому періоді (200 мільйонів років тому).

Володарем найсильнішої отрути серед павуків є каракурт, не дивлячись навіть на те, що отрута чорної вдови набагато токсичніша за отруту гримучої змії. А от укус тарантула не є смертельним для людини. Органи нюху павуків розташовані на ногах, тому вони обмацують свої жертви.

Шатл “Атлантіс” у 2001 році доставив на орбіту Землі групу з 300 піддослідних павуків. Досліди показали, що в умовах мікрогравітації, павуки плетуть тривірну конструкцію з тунелів, замість традиційної пласкої павутини. До сьогодні людині не вдалося створити штучну павутину.

Коментарі