Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Павук представник ряду Членистоногих, класу Павукоподібних. Науці відомо близько 41000 видів павуків. Ці хижаки мешкають на всіх материках, за винятком Антарктиди.

Єдиним вегітаріанцем серед павуків є Багіра Кіплінґа (Bagheera kiplingi). Павуки бувають розмірами від 0,8 мм до 15 см. Перші скам'янілі знахідки павуків датуються кам'яно-вугільним періодом (318-299 мільйонів років тому). Сучасного виду павуки набули у тріасовому періоді (200 мільйонів років тому).

Володарем найсильнішої отрути серед павуків є каракурт, не дивлячись навіть на те, що отрута чорної вдови набагато токсичніша за отруту гримучої змії. А от укус тарантула не є смертельним для людини. Органи нюху павуків розташовані на ногах, тому вони обмацують свої жертви.

Шатл "Атлантіс" у 2001 році доставив на орбіту Землі групу з 300 піддослідних павуків. Досліди показали, що в умовах мікрогравітації, павуки плетуть тривірну конструкцію з тунелів, замість традиційної пласкої павутини. До сьогодні людині не вдалося створити штучну павутину.