Покрокова інструкція встановлення Debian 10 Buster з оточенням стільниці Xfce. З новим інсталятором ця операція не викличе у вас труднощів.

Завантажте образ з офіційного сайту торрентом і запишіть його на флешку. Для запису раджу використати balenaEtcher

Після запису образа, завантежтеся з флешки. Якщо вас влаштовує англійська – просто оберіть перший пункт меню і натисніть Enter. Якщо бажаєте змінити мову – оберіть другий пункт і натисніть Enter.

Підготовка до входу

Проскрольте перелік мов і оберіть потрібну, натиснувши Enter.

Вибір мови

Після цього почнеться завантаження лайв-режиму Debian 10 Buster.

Завантаження Debian 10

По завершенню завантаження вам відкриється інтерфейс ОС Debian 10 Buster з оточенням Xfce.

Debian 10 Buster Xfce

Тут ви можете поклацати меню, позапускати передвстановлені програми, зайти в Інтернет. Після того, як ви озирнулися навколо в системі, можна приступати до встановлення Debian.

Відкрийте головне меню і перейдіть у розділ “Система” і оберіть Install Debian.

Запуск Встановлювача Debian 10 Buster Xfce

Після запуску встановлювача, ви побачите вікно з запрошенням до інсталяції. Тут ви також можете обрати мову. За замовчанням інсталятор запускаєтьсятією мовою, яку ви обрали при запуску лайв-режиму. Натисніть кнопку “Вперед”.

Запуск Встановлювача Debian 10 Buster Xfce

На цьому етапі необхідно обрати своє місцезнаходження, для правильного визначення часового поясу. Не обов?язково вказувати безпосередньо свій населений пункт, достатньо обрати Київ.

Встановлення місцезнаходження

Наступний крок – вибір розкладки клавіатури. Вам запропонують обрати ту мову, яку ви обрали для лайв-режиму, або інсталятора. Я раджу обирати англійську, у подальшому вона нам буде потрібна, а довстановити інші розкладки можна вже на встановленій системі. Після того, як розкладка обрана – натисніть “Вперед”.

Налаштування розкладки клавіатури

Наступне вікно – налаштування диску і вибір розділу для встановлення. Я заздалегідь створив окремий розділ для цієї інсталяції, ви можете обрати свій варіант. Найпростіший – “Встановити поруч”.

Налаштування жорсткого диску

Оскільки я встановлюю Debian 10 Buster на окремий розділ у нерозмічену область диску, мені необхідно налаштувати цю область. Обираємо нерозмічений розділ і натискаємо “Create”.

Налаштування області диску

У цьому вікні можна задати розмір розділу, тобто ви маєте можливість розділити вже існуючу область на кілька менших, наприклад одну, меншу, для системи, з точкою монтування “/”, а другу, більшу, для домашнього каталогу, з точкою монтування “home”. Я цього не робив, а просто вказав точку монтування “/”. Це обов?язкова точка, без неї система не встановиться. Решту ви можете обиратина свій розсуд, у іншому випадку система зробить це сама. Після того, як точка монтування встановлена – натискаємо “Ок”.

Налаштування точки монтування

Виходимо у вікно керування розділами і натискаємо “Вперед”.

Вікно керування розділами

Наступне вікно запропонує вам ввести дані нового користувача Debian 10 Buster. Заповніть всі поля латиницею, маленькими літерами, задайте пароль для свого облікового запису. Також тут ви можете визначитися, бажаєте ви вводити пароль при вході чи ні. Якщо ні – поставте галочку “Входити автоматично без паролю”. Але я не раджу цього робити. По закінченню заповнення натискаємо кнопку “Вперед”.

Дані облікового запису

Далі інсталятор покаже вам короткий підсумок передінсталяційних приготувань (на цьому етапі ще можна скасувати інсталяцію, або повернутися назад, щоб змінити ті чи інші параметри). Якщо все гаразд, натискаємо “Install”.

Дані облікового запису

Встановлення Debian 10 Buster розпочато. Це займе деякий час. Ви можете просто погуляти Інтернетом, поки ОС встановиться.

Початок встановлення Debian 10 Buster

Коли всі необхідні дії будуть завершені – Встановлювач Debian повідомить вас про це і запропонує перезавантажити компьютер. Натискаємо “Закінчити”.

Завершення встановлення Debian 10 Buster

Не забуваємо вийняти флешку з лайв-системою. Припершому вході в систему вам доведеться вписати своє ім?я користувача і парольу відповідні поля. В подальшому треба вводити тільки пароль, якщо ви не обирали автоматичний безпарольний вхід.

Вхід у перший сеанс Debian 10 Buster

Якщо ви вперше ставите систему – раджу в першу чергу встановити Systemback і зробити резервну копію чистої, щойно встановленої системи. Про всяк випадок.

Офіційний сайт Debian

Коментарі