• Офіс
  • 10 Вересня 2019 року о 19:52
  • 81
  • Андрій Скидан

Xournal – це графічний інструмент, призначений для заміток і малювання за допомогою клавіатури і миші або планшета і сенсорного пера у файлах pdf.

Ця програма досить поширена і ви маєте можливість стандартно встановити у будь-якому з основних дистрибутивів GNU / Linux, якщо її немає в репозиторії, ви можете завантажити Xournal з його сторінки на Sourceforge.

Xournal
Інтерфейс Xournal

Перевага Xournal полягає в тому, що ви можете імпортувати файли PDF і відображати їх, як будь-який інший документ, але, оскільки Xournal призначений для нотаток, ви можете використовувати текстовий графічний редактор і писати або малювати безпосередньо в PDF. Це означає, що коли ви отримуєте документ, або анкету з великою кількістю порожніх місць для заповнення, ви можете вибрати на панелі інструментів текстовий інструмент, вибрати область, в яку ви хочете вставити потрібний текст, а потім набрати цей текст замість порожнього місця. Потім, коли ви відкриєте сторінку, де потрібно додати підпис, ви можете збільшити місце для підпису, вибрати інструмент “Олівець” та потім підписати документ за допомогою миші. Якщо у вас є планшет або ноутбук із сенсорним екраном, це ще простіше, оскільки ви можете використовувати сенсорне перо.

Xournal, як було зазначено вище, дозволяє підписати документ від руки, але, крім створення заміток, програма має можливість імпортувати зображення і ви також можете імпортувати раніше відскановане у вигляді прозорого PNG зображення печатки компанії.

При редагуванні PDF-файлів за допомогою Xournal важливо пам’ятати, що для збереження змін недостатньо клацнути мишкою по кнопці Зберегти. Необхідно вибрати в меню File варіант Export to PDF. Тобто якщо ви редагуєте документ, необхідно експортувати його в новий документ: я помітив, що іноді, якщо я зберігаю поверх існуючого PDF, буде записуватись тільки конкретний шар, тому в результаті я бачу майже порожній документ, що містить тільки внесені мною зміни. Якщо ж ви експортуєте в новий PDF, то досягнете бажаного результату, причому отриманий вами вихідний PDF-документ збережеться в незмінному вигляді.

Коментарі