Роздати Інтернет в Ubuntu доволі просто. Для цього нам знадобиться безпосередньо сам налаштований Інтернет, і як мінімум, дві мережеві картки. У нашому прикладі Інтернет приходить через першу мережеву картку, яка за замовчанням в Ubuntu має позначку eth0, а роздаватиметься через другу мережеву картку, що під’єднана до вашої внутрішньої мережі і позначається як eth1.

Одже, заходимо в “Системні параметри->Мережа”, обираємо наше з’єднання по внутрішній мережі і натискаємо параметри.

01

У цьому вікні виставляємо налаштування як на скріншоті.

02

Все, Інтернет з вашої машини вже роздається. Лишилося налаштувати інші машини в мережі, щоб вони його приймали. Тут також не має ніяких складностей. Потрібно в налаштуваннях мережі інших машин прописати IP адресу, маску підмережі, шлюз, та DNS сервер. Для того щоб отримати IP адресу, шлюз та DNS сервер, на машині з якої роздається Інтернет слід виконати команду в Терміналі:

ifconfig -a

У виводі команди нас цікавить друга строка блоку eth1 де ми бачимо, яку IP адресу та маску система призначила другій мережевій картці.

03

Відштовхуючись від цих даних призначаються IP адреси іншим машинам з розрахунку, якщо машина з Інтернетом має адресу ХХХ.ХХХ.ХХХ.1, то всі інші машини матимуть адреси від ХХХ.ХХХ.ХХХ.2, або як вам буде до вподоби, аби тільки не ХХХ.ХХХ.ХХХ.1. А в шлюз та DNS сервер прописуємо IP адресу машини, з якої роздається Інтернет.

04

Таким чином Інтернет буде присутній як на машинах з Linux, так і з Windows.

Коментарі