bios

Сьогодні я розповім, як увімкнути завантаження з флешки в BIOS різних виробників. Незалежно від того, яка у вас версія, порядок дій буде наступним:

1. Вставляємо нашу завантажувальну флешку в usb-роз’єм комп’ютера. Бажано вставляти її в порт, що знаходиться безпосередньо на материнській платі, тобто з задньої сторони системного блоку.

2. Вмикаємо комп’ютер і тиснемо клавішу Delete (або F2), щоб потрапити у BIOS. Залежно від виробника і версії біоса можуть використовуватися й інші клавіші (Esc, F1, Tab), тому потрібно уважно дивитися підказки на екрані.

3. Далі необхідно переконатися, чи включений у BIOS USB-контролер. Потім знаходимо вкладку “Boot” і ставимо в списку завантажувальних пристроїв нашу флешку на перше місце. Зберігаємо внесені нами зміни.

По Біосу ми можемо мандрувати по вкладках і рядках тільки за допомогою клавіатури.
Далі я детально опишу даний процес на прикладі різних версій BIOS.

Налаштування Award Bios для завантаження з флешки

Якщо, увійшовши до Біос, ви бачите такий екран, значить у вас Award Bios:

01

Спочатку перевіримо, чи включений USB-контролер. Йдемо в “Integrated Peripherals”. Опускаємося стрілкою на клавіатурі до пункту “USB Controller”. Тиснемо клавішу “Enter” і у вікні вибираємо “Enable” (теж за допомогою “Enter”). Навпроти “USB Controller 2.0” також має стояти “Enable”.

02

Виходимо з цієї вкладки, натиснувши “Esc”.

Потім йдемо в “Advanced BIOS Features” – “Hard Disk Boot Priority”. Зараз у моєму прикладі на першому місці стоїть вінчестер, а повинна стояти флешка.

03

Стаємо на рядок з назвою нашої флешки (Patriot Memory) і просуваємо її до гори за допомогою клавіші “+” на клавіатурі.

04

Виходимо, натиснувши “Esc”.

Тепер на рядку “First Boot Device” тиснемо “Enter”. У нас був вибраний “CD-ROM”, а необхідно виставити “USB-HDD” (якщо раптом завантаження з флешки не піде, поверніться сюди і спробуйте виставити “USB-FDD”). Другим пристроєм поставте “Hard Disk”.

05

Виходимо з цієї вкладки, натиснувши Esc.

Тепер виходимо з BIOS, зберігши зміни. Для цього тиснемо “Save & Exit Setup” (або F10) – тиснемо клавішу “Y” – “Enter”.

06

Налаштування AMI Bios для завантаження з флешки

Якщо, увійшовши до Біосу, ви бачите такий екран – у вас AMI Bios:

07

Спочатку перевіримо, чи включений USB-контролер. Йдемо у вкладку “Advanced” – “USB Configuration”.

08

Навпроти пунктів “USB Function” і “USB 2.0 Controller” має стояти “Enabled”.

09

Якщо це не так, стаємо на дану строчку і тиснемо клавішу “Enter”. Зі списку вибираємо “Enabled” (також за допомогою “Enter”).
Потім виходимо з цієї вкладки, натиснувши “Esc”.

Йдемо у вкладку “Boot” – “Hard Disk Drives”.

10

Зараз у мене на першому місці стоїть вінчестер, а треба поставити флешку. Стаємо на перший рядок, тиснемо “Enter” і у віконці, вибираємо нашу флешку Patriot Memory.

11

Має бути ось так:

12

Виходимо через “Esc”.

Обираємо “Boot Device Priority”. Тут першим завантажувальним пристроєм обов’язково повинна стояти флешка.

13

Тиснемо Esc.

Потім ми виходимо з біоса, зберігаючи всі зроблені налаштування. Для цього йдемо в “Exit” – “Exit & Save Changes” (або F10) – “ОК”.

14

Налаштування Phoenix-Award Bios для завантаження з флешки

Якщо, увійшовши до Біосу, ви бачите такий екран – у вас Phoenix-Award BIOS:

15

Спочатку перевіримо, чи включений USB-контролер. Йдемо у вкладку “Peripherals” – навпроти пунктів “USB Controller” і “USB 2.0 Controller” має стояти “Enabled”.

16

Потім йдемо у вкладку “Advanced” і навпроти “First Boot Device” виставляємо “USB-HDD”.

17

Після цього виходимо з Біосу, зберігши зміни. Для цього йдемо в “Exit” – “Save & Exit Setup” (або F10) – тиснемо клавішу “Y” – “Enter”.

18

Власне це і все, що потрібно знати для активації завантаження машини з флешки. Але слід зазначити, що різні версії Біосів одних і тих самих виробників можуть мати відмінності, але принцип і порядок дій вам тепер відомий.

Коментарі