• Ігри
  • 12 Березня 2018 року о 11:49
  • 108
  • Андрій Скидан

Duke Nukem 3D – яскраве, динамічне мочилово іншопланетних загарбників від першої особи. Розробляли іграшку у 3D Realms, а випустили GT Interactive Software у 1996 році.

Не дивлячись на свій вік, гра дуже захоплює, до того ж існують ентузіасти які створили пакети з оновленою графікою.

Встановлення Duke Nukem 3D в Debian 9

Перш ніж приступити до встановлення, перевірте оновлення і, якщо вони присутні, встановіть їх. Далі нам знадобляться наступні пакунки, які ми встановимо командою:

sudo apt install build-essential nasm libgl1-mesa-dev libglu1-mesa-dev libsdl1.2-dev libsdl-mixer1.2-dev libsdl2-dev libsdl2-mixer-dev flac libflac-dev libvorbis-dev libvpx-dev libgtk2.0-dev freepats

В мене на одній машині всі ці бібліотеки встали без проблем. На іншій з тією ж самою системою з першого разу встановлюватися не схотіли. Якщо у вас також виникає така проблема, то спочатку перевірте і встановіть оновлення.

Тепер нам знадобиться пакет eduke32. Завантажити його можна за цим посиланням (нас цікавить файл .tar.xz):

Завантажити пакунок

Після того, як архів завантажено, розпакуйте його, у зручне для вас місце, відкрийте розпаковану теку у Терміналі і виконайте:

make

По завершенні компіляції для того, щоб почати грати, нам знадобиться пакет з самою грою. Завантажити його можна за цим посиланням:

Завантажити пакунок

Покладіть завантажений файл у теку з грою. Тепер ви можете починати грати. Для цього зайдіть у теку з грою через Термінал і виконайте команду:

./eduke32

Ви побачите наступне вікно з налаштуваннями

Вікно запуску гри

Натискаємо Start – і граємо!

Duke Nukem 3D
Duke Nukem 3D

Якщо маєте бажання пограти з крутою (більш-менш) графікою, вам знадобиться додатковий пакет. Завантажити його можна за посиланням:

Завантажити пакунок

Просто покладіть цей архів у теку з грою. Тепер команда для запуску гри з новою графікою буде виглядати так:

./eduke32 -grp duke3d_hrp.zip polymost_hrp_update-*.zip

Для зручності запуску можна створити файл duke.sh, який ви можете помістити у зручному для вас місці і, звісно, дати йому право на виконання, з наступним вмістом:

дефолтна графіка:

#!/bin/sh
cd ~/Ваша/тека/з грою
./eduke32

нова графіка:

#!/bin/sh
cd ~/Ваша/тека/з грою
./eduke32 -grp duke3d_hrp.zip polymost_hrp_update-*.zip
Nukem 3D в Debian 9
Nukem 3D в Debian 9
Nukem 3D в Debian 9
Коментарі