• Ігри
  • 11 Березня 2018 року о 19:59
  • 90
  • Андрій Скидан

Quake – дідусь шутерів і батько кіберспорту. Який же ти геймер, якщо не пройшов Quake? І в цій статті я розповім, як встановити Quake 1 та Quake 2 в Debian 9.

Встановлюємо Quake 1

Quake 1

Для Quake 1 знадобиться рушій Darkplaces, він наявний у репозиторії і я його встановлював через Synaptic.

Ще нам знадобляться pak0.pak та pak1.pak а також тека SOUND з диску Quake 1, ну або з іншого джерела. Створіть у домашній директорії наступні теки Games/quake/id1. У теку id1 покладіть файли pak0.pak та pak1.pak і теку SOUND (особисто я повністю переніс вміст теки id1, а не тільки pak0.pak та pak1.pak).

Створіть у директорії Games/quake файл quake.sh з наступним вмістом

#!/bin/sh
cd ~/Games/quake
darkplaces $*

Дайте файлу дозвіл на виконання і грайте!

Встановлюємо Quake 2

Quake 2

Для Quake 2 нам знадобиться рушій Yamagi. Він також присутній у репозиторії і його можна встановити через Synaptic, або в інший спосіб.

З диска гри (або з іншого джерела) нам знадобляться наступні ресурси: pak-файли з каталогу baseq2, а також каталоги music, video та players. Все це треба помістити у каталог /usr/lib/yamagi-quake2/baseq2. Після цього запускайте файл quake2 і грайте!

Якщо гру не вдається запустити файлом quake2, можна ствоити файл quake-2.sh і покласти його де завгодно, з наступним вмістом:

/usr/lib/yamagi-quake2/quake2

Іграшки запускаються у повноекранному режимі, із, на диво, непоганою графікою. Але зробити скріншот повного екрану мені не вдалося.

Коментарі